Dažniausi išmaniųjų telefonų gedimai

Kalbant apie asmenines technologijas, išmaniuosius telefonus dažnai matome kasdienių prietaisų sąrašo viršuje. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad telefonai veiktų sklandžiai ir būtų išvengta įprastų gedimų. Šiame straipsnyje pateiksime keletą dažniausiai pasitaikančių problemų, galinčių turėti įtakos išmaniojo telefono veikimui, ir praktinių patarimų, kaip jų išvengti.

Kas sukelia išmaniųjų telefonų gedimus?

Šiuolaikinių išmaniųjų telefonų sudėtingumas reiškia, kad jie yra pažeidžiami įvairių išorinių ir vidinių veiksnių, galinčių sukelti gedimus. Dėl fizinio kontakto ar skysčių patekimo į vidų gali sugesti aparatinė įranga, taip pat dėl klaidų ir virusų gali kilti programinės įrangos problemų. Su vartotoju susijusios problemos, pavyzdžiui, neteisingi nustatymai arba nesuderinamos programos, taip pat gali sukelti funkcijų sutrikimų.

Techninės įrangos gedimai

Išmaniuosius telefonus sudaro keletas tarpusavyje sujungtų komponentų, įskaitant procesorius, atminties lustus, atminties lustus, šviesos diodus ir jutiklius. Kai vienas ar keli iš šių komponentų sugenda dėl fizinio pažeidimo ar įtampos sumažėjimo, telefonas gali pradėti netinkamai veikti. Tai gali pasireikšti nuo lėto atsako iki visiškai neįsijungiančios aparatinės įrangos. Kai kurių tipų aparatinės įrangos gedimai gali būti pataisomi, jei pavyksta pakeisti sugedusį komponentą, tačiau kitus galima ištaisyti tik pakeitus visą įrenginį.

Skysčių sukeliami pažeidimai

Išmanieji telefonai neretai pažeidžiami skysčiu dėl atsitiktinio išsiliejimo arba panardinimo į vandenį naudojimo metu. Skysčiai ne tik gali prasiskverbti į elektrinius kontaktus ir pažeisti jautrias grandines, bet ir laikui bėgant gali sukelti koroziją prietaiso viduje – dėl to ilgainiui gali kilti dar rimtesnių problemų. Jei jūsų išmanusis telefonas pateko į skysčio poveikį, svarbu nedelsiant atjungti visus maitinimo šaltinius ir kuo greičiau nunešti jį remontuoti, kad ekspertai galėtų įvertinti padarytos žalos mastą.

Programinės įrangos problemos

Kalbant apie išmaniuosius telefonus, reikia nerimauti ne tik dėl fizinių saugumo grėsmių – programinės įrangos klaidos yra dar vienas svarbus veiksnys, dėl kurio jūsų prietaisas gali pradėti veikti netinkamai. Dėl klaidų, pavyzdžiui, esančių tam tikrose trečiųjų šalių programose arba operacinės sistemos atnaujinimuose, telefonas gali užšalti arba netikėtai sugesti, jei nebus išspręstas. Kita kenkėjiška programinė įranga, pavyzdžiui, virusai ar Trojos arkliai, gali net užkrėsti telefono atmintį ir sukelti papildomų stabilumo problemų, jei jos neaptinkamos pakankamai anksti.

Nesuderinami nustatymai ir (arba) programos

Ne visos programos suderinamos su visomis operacinės sistemos (OS) versijomis, todėl prieš diegdami naujas programas į išmanųjį telefoną visada patikrinkite, kokią versiją turite. Tas pats pasakytina ir apie nustatymus – atskirų parinkčių, pavyzdžiui, fono atnaujinimo intervalų, derinimas gali atrodyti pakankamai nekenksmingas, bet gali turėti platesnį poveikį bendram našumui, jei pirmiausia neatsižvelgiama į suderinamumą. Dėl to gali sulėtėti atsako laikas, praleisti pranešimai, pernelyg išsikrauti akumuliatorius, atsirasti netikėtų iššokančių langų ir t. t.

Prevencinės priemonės ir trikčių šalinimo patarimai

Laimei, yra keletas paprastų veiksmų, kurių galite imtis dabar ir kurie padės išvengti bet kokių problemų ateityje. Pirma, įsitikinkite, kad visos įdiegtos programos yra atnaujintos, reguliariai naudojant kūrėjų išleistus saugumo pataisymus. Taip pat pašalinkite visas nenaudojamas programas, nes jos tik užgriozdins vertingus išteklius, pavyzdžiui, operatyviąją atmintį ir procesoriaus apdorojimo spartą. Antra, įjungus automatines atsarginių kopijų kūrimo paslaugas, bus užtikrinta, kad duomenys nebus prarasti, jei kiltų netikėtų problemų. Trečia, venkite nereikalingos apkrovos savo prietaisui išjungdami tam tikrus vaizdo efektus, pavyzdžiui, tiesioginius ekrano užsklandas ar animaciją, kurie taip pat padės taupyti baterijos energiją. Galiausiai, naudodamiesi viešaisiais „Wi-Fi” tinklais arba atsisiunčiant failus iš nepatikimų šaltinių, visada laikykitės saugaus naršymo įpročių – tai turėtų būti savaime suprantama!

Kai kalbama apie bet kokių esamų problemų šalinimą, geriausias patarimas paprastai yra pirmiausia išbandyti minkštąjį atstatymą. Tai reiškia, kad reikia išjungti įrenginį ir vėl jį įjungti – iš naujo įkrovus įrenginį turėtų būti matyti, ar nestabilumo problemos išspręstos, ar ne. Jei ne, gali tekti apsvarstyti sudėtingesnius veiksmus, pavyzdžiui, gamyklinį įrenginio atkūrimą arba nunešimą į remonto dirbtuves, kad būtų atlikta profesionali diagnostika. Bet kokiu atveju, jei taikysite tinkamas prevencines priemones ir gerai suprasite, kas gali nutikti, jūsų išmanusis telefonas turėtų sklandžiai veikti daugelį metų!

Dažniausi išmaniųjų telefonų gedimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų